CNS 10922 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10922
Classified No. C3193
Method of Test for Direct-Acting Electrical Recording Instruments
直動記錄電計器試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10922" standard !
1. If you only need this CNS10922 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10922
CNS Standard English Title Method of Test for Direct-Acting Electrical Recording Instruments
CNS Standard Chinese Title 直動記錄電計器試驗法
CNS Standard Classified No. C3193 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1984 Confirmed date:08/09/2018
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)