CNS 11530 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11530
Classified No. D3169
Method of Test for Stability of Counterbalanced Fork Lift Truck
配衡型叉舉車安定性檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11530" standard !
1. If you only need this CNS11530 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11530
CNS Standard English Title Method of Test for Stability of Counterbalanced Fork Lift Truck
CNS Standard Chinese Title 配衡型叉舉車安定性檢驗法
CNS Standard Classified No. D3169 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/15/1986 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)