CNS 12079 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12079
Classified No. C6294
Method of Test for Digital Voltmeters
數字電壓計檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12079" standard !
1. If you only need this CNS12079 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12079
CNS Standard English Title Method of Test for Digital Voltmeters
CNS Standard Chinese Title 數字電壓計檢驗法
CNS Standard Classified No. C6294 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/17/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 11
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12079     Keyword: Method Test Digital Voltmeters ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)