CNS 12656 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12656
Classified No. D3187
Method of Test for Fuel Pump Diaphragms for Automobiles
汽車用燃料泵膜片試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12656" standard !
1. If you only need this CNS12656 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12656
CNS Standard English Title Method of Test for Fuel Pump Diaphragms for Automobiles
CNS Standard Chinese Title 汽車用燃料泵膜片試驗法
CNS Standard Classified No. D3187 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/17/1990 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)