CNS 13582 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13582
Classified No. A3349
工程用布對銲接及熔斷火花之防焰性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13582" standard !
1. If you only need this CNS13582 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13582
CNS Standard Chinese Title 工程用布對銲接及熔斷火花之防焰性試驗法
CNS Standard Classified No. A3349 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/02/1995 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)