CNS 10221 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10221
Classified No. B7241
Method of Test for Accuracy of Wood Borer and Hollow Chisel Mortiser
木工鑽及角鑿機精度檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10221" standard !
1. If you only need this CNS10221 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10221
CNS Standard English Title Method of Test for Accuracy of Wood Borer and Hollow Chisel Mortiser
CNS Standard Chinese Title 木工鑽及角鑿機精度檢驗法
CNS Standard Classified No. B7241 - Mechanical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/22/1994 Confirmed date:07/27/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)