CNS 10458 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10458
Classified No. K6797
Method of test for identifying cationic emulsified bitumen
陽離子乳化瀝青鑑別試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10458" standard !
1. If you only need this CNS10458 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10458
CNS Standard English Title Method of test for identifying cationic emulsified bitumen
CNS Standard Chinese Title 陽離子乳化瀝青鑑別試驗法
CNS Standard Classified No. K6797 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 7
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)