CNS 10463 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10463
Classified No. N4109
Method of test for Penicillin in feeds
飼料中青黴素之檢驗方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10463" standard !
1. If you only need this CNS10463 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10463
CNS Standard English Title Method of test for Penicillin in feeds
CNS Standard Chinese Title 飼料中青黴素之檢驗方法
CNS Standard Classified No. N4109 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/10/2005 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 4
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10463     Keyword: Method test Penicillin feeds ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)