CNS 10757 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10757
Classified No. K6801
塗料一般檢驗法(有關塗膜之物理、化學抗性之試驗法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10757" standard !
1. If you only need this CNS10757 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10757
CNS Standard Chinese Title 塗料一般檢驗法(有關塗膜之物理、化學抗性之試驗法)
CNS Standard Classified No. K6801 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/30/1995 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 40
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Standard Title
  • CNS 10757:2021
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)