CNS 10919 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10919
Classified No. C3192
Method of test for low-voltage,three-phase squirrel-cage induction motors (for general purpose)
低電壓三相鼠籠型感應電動機(一般用)檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10919" standard !
1. If you only need this CNS10919 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10919
CNS Standard Chinese Title 低電壓三相鼠籠型感應電動機(一般用)檢驗法
CNS Standard Classified No. C3192 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/10/2011 Confirmed date:12/06/2021
Chinese Version Pages 8
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)