CNS 11211 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11211
Classified No. P3069
Method of Test for Freeness of Pulp (Canadian Standard Freeness Method)
紙漿游離度試驗法(加拿大標準游離度法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11211" standard !
1. If you only need this CNS11211 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11211
CNS Standard English Title Method of Test for Freeness of Pulp (Canadian Standard Freeness Method)
CNS Standard Chinese Title 紙漿游離度試驗法(加拿大標準游離度法)
CNS Standard Classified No. P3069 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/25/1994 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 9
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)