CNS 11320 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11320
Classified No. A3227
Method of Test for Abrasion Resistance of Stone Subjected to Foot Traffic
石材腳踏磨損抗力試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11320" standard !
1. If you only need this CNS11320 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11320
CNS Standard English Title Method of Test for Abrasion Resistance of Stone Subjected to Foot Traffic
CNS Standard Chinese Title 石材腳踏磨損抗力試驗法
CNS Standard Classified No. A3227 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/29/2000 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)