CNS 11715 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11715
Classified No. C6266
Method of Test for Compact Disc Players
一般用雷射唱機檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11715" standard !
1. If you only need this CNS11715 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11715
CNS Standard English Title Method of Test for Compact Disc Players
CNS Standard Chinese Title 一般用雷射唱機檢驗法
CNS Standard Classified No. C6266 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 8
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11715     Keyword: Method Test Compact Disc Players ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)