CNS 11787 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11787
Classified No. C6275
光纖組件檢驗法(光纜連接裝置抗壓碎試驗FOTP–26)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11787" standard !
1. If you only need this CNS11787 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11787
CNS Standard Chinese Title 光纖組件檢驗法(光纜連接裝置抗壓碎試驗FOTP–26)
CNS Standard Classified No. C6275 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/26/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)