CNS 11878 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11878
Classified No. C6279
Method of Test for R.F Booster
射頻信號增幅器檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11878" standard !
1. If you only need this CNS11878 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11878
CNS Standard English Title Method of Test for R.F Booster
CNS Standard Chinese Title 射頻信號增幅器檢驗法
CNS Standard Classified No. C6279 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/17/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 4
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11878     Keyword: Method Test R F Booster ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)