CNS 12262 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12262
Classified No. K6949
Method of test for oxidation characteristics of inhibited mineral oils
含抑制劑礦油之氧化特性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12262" standard !
1. If you only need this CNS12262 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12262
CNS Standard English Title Method of test for oxidation characteristics of inhibited mineral oils
CNS Standard Chinese Title 含抑制劑礦油之氧化特性試驗法
CNS Standard Classified No. K6949 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:09/08/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)