CNS 12340 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12340
Classified No. X7004
Method of test for terminal
終端機檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12340" standard !
1. If you only need this CNS12340 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12340
CNS Standard English Title Method of test for terminal
CNS Standard Chinese Title 終端機檢驗法
CNS Standard Classified No. X7004 - Information & Communication
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/31/1997 Confirmed date:01/16/2018
Chinese Version Pages 1
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12340     Keyword: Method test terminal ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)