CNS 12391 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12391
Classified No. A3289
Method of Test for Effect of Water on Bituminous-Coated Aggregate Qiocl Field
水對瀝青包裹粒料影響之工地快速試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12391" standard !
1. If you only need this CNS12391 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12391
CNS Standard Chinese Title 水對瀝青包裹粒料影響之工地快速試驗法
CNS Standard Classified No. A3289 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/11/1988 Confirmed date:12/07/2021
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)