CNS 12428 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12428
Classified No. P3095
Method of Test for Fiber Length of Pulp by Glassification
紙槳纖維長度篩分試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12428" standard !
1. If you only need this CNS12428 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12428
CNS Standard English Title Method of Test for Fiber Length of Pulp by Glassification
CNS Standard Chinese Title 紙槳纖維長度篩分試驗法
CNS Standard Classified No. P3095 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/09/2002 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 8
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)