CNS 12590 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12590
Classified No. P3098
Method of Test for Organic Nitrogen in Paper and Paperboard
紙與紙板中有機氮之測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12590" standard !
1. If you only need this CNS12590 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12590
CNS Standard English Title Method of Test for Organic Nitrogen in Paper and Paperboard
CNS Standard Chinese Title 紙與紙板中有機氮之測定法
CNS Standard Classified No. P3098 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/12/1989 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)