CNS 13299 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13299
Classified No. A3338
Method of Test for Trapezoid Tearing Strength of Geotextiles
地工織物撕裂強度試驗法(梯形法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13299" standard !
1. If you only need this CNS13299 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13299
CNS Standard English Title Method of Test for Trapezoid Tearing Strength of Geotextiles
CNS Standard Chinese Title 地工織物撕裂強度試驗法(梯形法)
CNS Standard Classified No. A3338 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/23/1993 Confirmed date:03/28/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)