CNS 13429 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13429
Classified No. K61019
Method of Test for Flash Point by Tag Closed Tester
特氏閉杯式閃點試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13429" standard !
1. If you only need this CNS13429 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13429
CNS Standard English Title Method of Test for Flash Point by Tag Closed Tester
CNS Standard Chinese Title 特氏閉杯式閃點試驗法
CNS Standard Classified No. K61019 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/24/1994 Confirmed date:09/06/2021
Chinese Version Pages 9
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)