CNS 13437 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13437
Classified No. B7287
Method of Test for Boiler Feed Water and Boiler Water
鍋爐給水及鍋爐水之試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13437" standard !
1. If you only need this CNS13437 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13437
CNS Standard English Title Method of Test for Boiler Feed Water and Boiler Water
CNS Standard Chinese Title 鍋爐給水及鍋爐水之試驗法
CNS Standard Classified No. B7287 - Mechanical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/02/1994 Confirmed date:07/27/2017
Chinese Version Pages 51
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)