CNS 13605 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13605
Classified No. S2154
Method of test for gas burning appliances of domestic use
家庭用燃氣器具試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13605" standard !
1. If you only need this CNS13605 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13605
CNS Standard English Title Method of test for gas burning appliances of domestic use
CNS Standard Chinese Title 家庭用燃氣器具試驗法
CNS Standard Classified No. S2154 - Domestic Wares
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/25/2011 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 62
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)