CNS 14719 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14719
Classified No. K61091
Method of test for dryness of propane (valve freeze method)
丙烷乾度試驗法(閥凍結法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14719" standard !
1. If you only need this CNS14719 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14719
CNS Standard English Title Method of test for dryness of propane (valve freeze method)
CNS Standard Chinese Title 丙烷乾度試驗法(閥凍結法)
CNS Standard Classified No. K61091 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/14/2016 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)