CNS 15163 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15163
Classified No. G2284
預力混凝土管用硬鋼線耐氫脆試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15163" standard !
1. If you only need this CNS15163 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15163
CNS Standard Chinese Title 預力混凝土管用硬鋼線耐氫脆試驗法
CNS Standard Classified No. G2284 - Ferrous Materials & Metallurgy
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/31/2008 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)