CNS 15736 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15736
Classified No. N6403
Method of test for spices and condiments – Determination of volatile oil content
香辛料及調味料之檢驗法-揮發性油含量之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15736" standard !
1. If you only need this CNS15736 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15736
CNS Standard Chinese Title 香辛料及調味料之檢驗法-揮發性油含量之測定
CNS Standard Classified No. N6403 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/14/2014 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 9
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)