CNS 10036 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10036
Classified No. Z6062
Method of Test for Seepage Rate of Aerosol Products
噴霧性產品滲出速率試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10036" standard !
1. If you only need this CNS10036 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10036
CNS Standard English Title Method of Test for Seepage Rate of Aerosol Products
CNS Standard Chinese Title 噴霧性產品滲出速率試驗法
CNS Standard Classified No. Z6062 - Physical Distribution & Packaging
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/11/1983 Confirmed date:07/02/2018
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10036     Keyword: Method Test Seepage Rate Aerosol Products ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)