CNS 10275 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10275
Classified No. K6776
Method of Test for William Plasticity of Unvulcanized Rubber
未硫化橡膠威廉可塑度檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10275" standard !
1. If you only need this CNS10275 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10275
CNS Standard English Title Method of Test for William Plasticity of Unvulcanized Rubber
CNS Standard Chinese Title 未硫化橡膠威廉可塑度檢驗法
CNS Standard Classified No. K6776 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:05/11/1983 Confirmed date:03/28/2017
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)