CNS 10379 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10379
Classified No. R3114
Method of test for radiation of enamel(and cloisonne) products
搪瓷(琺瑯及景泰藍)製品放射性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10379" standard !
1. If you only need this CNS10379 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10379
CNS Standard English Title Method of test for radiation of enamel(and cloisonne) products
CNS Standard Chinese Title 搪瓷(琺瑯及景泰藍)製品放射性試驗法
CNS Standard Classified No. R3114 - Ceramic Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:07/15/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)