CNS 10461 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10461
Classified No. L3202
Method of test for water repellency of textile fabrics - Spray test
織物撥水性試驗法-噴灑試驗
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10461" standard !
1. If you only need this CNS10461 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10461
CNS Standard English Title Method of test for water repellency of textile fabrics - Spray test
CNS Standard Chinese Title 織物撥水性試驗法-噴灑試驗
CNS Standard Classified No. L3202 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/16/2012 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 8
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)