CNS 10968 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10968
Classified No. L3209
Method of Test for the Knitted Fabric Defects
針織布瑕疪扣點檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10968" standard !
1. If you only need this CNS10968 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10968
CNS Standard English Title Method of Test for the Knitted Fabric Defects
CNS Standard Chinese Title 針織布瑕疪扣點檢驗法
CNS Standard Classified No. L3209 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/30/1996 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 2
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10968     Keyword: Method Test the Knitted Fabric Defects ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)