CNS 11286 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11286
Classified No. K6810
Method of test for rigid acrylonitrile-butadiene-styrene (ABS) plastics
硬質丙烯腈-丁二烯-苯乙烯(ABS)塑膠成型材料檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11286" standard !
1. If you only need this CNS11286 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11286
CNS Standard English Title Method of test for rigid acrylonitrile-butadiene-styrene (ABS) plastics
CNS Standard Chinese Title 硬質丙烯腈-丁二烯-苯乙烯(ABS)塑膠成型材料檢驗法
CNS Standard Classified No. K6810 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)