CNS 11311 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11311
Classified No. L3220
Method of Test for Soil Redeposition Resistance to Terg-o-Tometer
織物抗再污染性檢驗法(Terg–O–Tometer法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11311" standard !
1. If you only need this CNS11311 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11311
CNS Standard English Title Method of Test for Soil Redeposition Resistance to Terg-o-Tometer
CNS Standard Chinese Title 織物抗再污染性檢驗法(Terg–O–Tometer法)
CNS Standard Classified No. L3220 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/19/1985 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)