CNS 11322 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11322
Classified No. A3229
Method of Test for Modulus of Rupture of Natural Building Stone
建築用天然石破壞模數試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11322" standard !
1. If you only need this CNS11322 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11322
CNS Standard English Title Method of Test for Modulus of Rupture of Natural Building Stone
CNS Standard Chinese Title 建築用天然石破壞模數試驗法
CNS Standard Classified No. A3229 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/29/2000 Confirmed date:05/18/2018
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)