CNS 11397 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11397
Classified No. P3078
Method of Test for Surface pH of Paper
紙之表面pH值試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11397" standard !
1. If you only need this CNS11397 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11397
CNS Standard English Title Method of Test for Surface pH of Paper
CNS Standard Chinese Title 紙之表面pH值試驗法
CNS Standard Classified No. P3078 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/16/1985 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 1
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11397     Keyword: Method Test Surface pH Paper ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)