CNS 11444 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11444
Classified No. C3202
Method of Test for Watt-Hour, Var-Hour and Maximum Demand indicators for Telemetering
瓦時,乏時及電力最大需量表示裝置(分離型)試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11444" standard !
1. If you only need this CNS11444 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11444
CNS Standard Chinese Title 瓦時,乏時及電力最大需量表示裝置(分離型)試驗法
CNS Standard Classified No. C3202 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/18/1985 Confirmed date:05/08/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)