CNS 11454 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11454
Classified No. K6817
Method of Test for Chrome Tanning Agents
鉻鞣劑檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11454" standard !
1. If you only need this CNS11454 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11454
CNS Standard English Title Method of Test for Chrome Tanning Agents
CNS Standard Chinese Title 鉻鞣劑檢驗法
CNS Standard Classified No. K6817 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/18/1985 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 3
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11454     Keyword: Method Test Chrome Tanning Agents ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)