CNS 11458 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11458
Classified No. N4132
Method of test for tobacco − Sampling of batches of raw material − General principles
菸葉檢驗法-原料批貨之取樣(總則)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11458" standard !
1. If you only need this CNS11458 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11458
CNS Standard Chinese Title 菸葉檢驗法-原料批貨之取樣(總則)
CNS Standard Classified No. N4132 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)