CNS 11554 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11554
Classified No. R3137
Method of test for lead and cadmium release from porcelain enamel surface
搪瓷(琺瑯)面萃取之鉛及鎘量檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11554" standard !
1. If you only need this CNS11554 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11554
CNS Standard English Title Method of test for lead and cadmium release from porcelain enamel surface
CNS Standard Chinese Title 搪瓷(琺瑯)面萃取之鉛及鎘量檢驗法
CNS Standard Classified No. R3137 - Ceramic Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:07/15/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)