CNS 11705 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11705
Classified No. C6261
Method of Test for Fiber Devices (FOTP-20 Change of Optical Transmittance)
光纖組件檢驗法(透射率改變FOTP–20)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11705" standard !
1. If you only need this CNS11705 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11705
CNS Standard Chinese Title 光纖組件檢驗法(透射率改變FOTP–20)
CNS Standard Classified No. C6261 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/05/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)