CNS 11737 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11737
Classified No. N6203
Method of test for milk and milk products - Detection of vegetable fat in milk fat
乳品檢驗法-乳脂肪中植物油脂之檢出
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11737" standard !
1. If you only need this CNS11737 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11737
CNS Standard Chinese Title 乳品檢驗法-乳脂肪中植物油脂之檢出
CNS Standard Classified No. N6203 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/19/2007 Confirmed date:11/16/2017
Chinese Version Pages 6
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)