CNS 11765 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11765
Classified No. C6269
Method of Test for Magnetic Sound Recording Tapes
磁性錄音帶檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11765" standard !
1. If you only need this CNS11765 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11765
CNS Standard English Title Method of Test for Magnetic Sound Recording Tapes
CNS Standard Chinese Title 磁性錄音帶檢驗法
CNS Standard Classified No. C6269 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/23/1991 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)