CNS 11983 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11983
Classified No. A3258
Method of test for steel and aluminium alloy venetian blinds
鋼製及鋁合金製橫式百葉窗簾檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11983" standard !
1. If you only need this CNS11983 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11983
CNS Standard English Title Method of test for steel and aluminium alloy venetian blinds
CNS Standard Chinese Title 鋼製及鋁合金製橫式百葉窗簾檢驗法
CNS Standard Classified No. A3258 - Civil Engineering & Architecture
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:08/08/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)