CNS 12007 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12007
Classified No. C6288
Method of Test for Helical Scanning Video Tape Recorders
螺線掃描錄放影機檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12007" standard !
1. If you only need this CNS12007 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12007
CNS Standard English Title Method of Test for Helical Scanning Video Tape Recorders
CNS Standard Chinese Title 螺線掃描錄放影機檢驗法
CNS Standard Classified No. C6288 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/16/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 83
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)