CNS 12081 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12081
Classified No. C6295
光纖裝置檢驗法(光纖、光纜、連接器及其他光纖裝置之目視及機械檢查FOTP–13)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12081" standard !
1. If you only need this CNS12081 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12081
CNS Standard Classified No. C6295 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/17/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)