CNS 12358 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12358
Classified No. C6311
Method of Test for Fiber Optic Devices (FOTP-63 Torsion Test)
光纖裝置檢驗法(扭力試驗FOTP–63)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12358" standard !
1. If you only need this CNS12358 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12358
CNS Standard English Title Method of Test for Fiber Optic Devices (FOTP-63 Torsion Test)
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(扭力試驗FOTP–63)
CNS Standard Classified No. C6311 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/14/1988 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)