CNS 12377 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12377
Classified No. K6957
Method of test for burning quality of kerosene
煤油燃燒品質試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12377" standard !
1. If you only need this CNS12377 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12377
CNS Standard English Title Method of test for burning quality of kerosene
CNS Standard Chinese Title 煤油燃燒品質試驗法
CNS Standard Classified No. K6957 - Chemical Industry
CNS Standard Status Current; Latest date:09/08/2022
Chinese Version Pages 9
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 12377     Keyword: Method test burning quality kerosene ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)