CNS 12424 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12424
Classified No. P3091
Method of Test for Specific External Surface of Pulp
紙漿之表面積試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12424" standard !
1. If you only need this CNS12424 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12424
CNS Standard English Title Method of Test for Specific External Surface of Pulp
CNS Standard Chinese Title 紙漿之表面積試驗法
CNS Standard Classified No. P3091 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/14/1988 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 4
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)