CNS 12560 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12560
Classified No. C6329
光纖裝置檢驗法(氣密光纜之漏氣試驗FOTP–100)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12560" standard !
1. If you only need this CNS12560 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12560
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(氣密光纜之漏氣試驗FOTP–100)
CNS Standard Classified No. C6329 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/15/1989 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)